X
تبلیغات
زولا

دایی با یک عذرخواهی معمولی نیز مایلی‌کهن را می‌بخشید

 وکیل مدافع علی دایی گفت: موکل من حاضر بود با یک عذرخواهی تلویحی از شکایت علیه مایلی‌کهن صرف‌نظر کند.

عسگری پیش‌بین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس، اظهار داشت: محمد مایلی‌کهن در خصوص نشر اکاذیب به اشد مجازات قانون اسلامی محکوم شد. مواردی را که به علی دایی به دروغ نسبت داده بود، نتوانست اثبات کند. با توجه به اینکه هیچگونه اظهار ندامتی انجام نداده بود و جری‌تر شده بود، به اشد مجازات محکوم شد.
وی افزود: در قانون آمده برای این جرم تا سه ماه حبس می‌توان در نظر گرفت. هرجا مجازات سه ماه حبس تعیین شده باشد، آن را به جزای نقدی تبدیل می‌کنند. تبدیل سه ماه حبس به جزای نقدی از روی تخفیف نبوده و یک اقدام کاملا قانونی بود.
وکیل مدافع علی دایی تاکید کرد: مایلی‌کهن یک سال از مصاحبه با هرگونه رسانه‌ گروهی منع شده است و حق اظهارنظر در خصوص بازیکنان و مربیان تیم‌های لیگ برتری و دست‌اندرکاران ورزش را ندارد. نباید با نشریه یا رسانه خارجی یا داخلی مصاحبه کند. در صورت انجام چنین کاری، هم رسانه و هم مایلی‌کهن مجرم محسوب می‌شوند.
پیش‌بین در خصوص اینکه در قانون حکمی مبنی بر ممنوع‌المصاحبه شدن شخصی وجود ندارد، گفت: دو قاضی با تجربه دادگاه تجدید نظر این حکم را صادر کردند. مطمئن باشید اگر مجازاتی پیش‌بینی نشده باشد، قاضی چنین حکمی را صادر نمی‌کند. قاضی می‌تواند برای عبرت دیگران مجازات تکمیلی و بازدارنده درنظر بگیرد. ممنوعیت ایشان از مصاحبه یک ساله با رسانه‌ها برای این است که دیگران درس عبرت بگیرند.
وکیل مدافع علی دایی در خصوص مایلی‌کهن زمانی مربی علی دایی بوده است، عنوان کرد: نهایت تلاش انجام شد تا اگر مایلی‌کهن به صورت تلویحی حلالیت بخواهد، این پرونده مختومه شود. علی دایی راضی بود به صورت تلویحی بگوید اگر باعث رنجش خاطر دایی شده‌ام، از او حلالیت می‌خواهم یا اینکه یک سوء تفاهم پیش آمده است. موکل من به این گفته‌ها نیز راضی بود.
وی افزود: مایلی‌کهن نه تنها این جملات را نمی‌گفت؛ بلکه اصرار بر مطالب دروغی داشت که دلیلی برای آنها نتوانست بیاورد. ایشان قاضی را وکیل مدافع دایی عنوان کرد و دستگاه قضایی اگر بخواهد، می‌تواند پیگیر این گفته باشد.